RAKU KERAAMIKA TÖÖTUBA

Raku on 16. sajandil Jaapanis sündinud madalkuumus keraamikatehnoloogia, mis on tänapäeval saanud populaarseks paljude maade keraamikute seas.

Raku põletus toimub vabas õhus, spetsiaalses ahjus, mis köetakse gaasiga tuhande kraadini. Glasuuritud tööd asetakse ahju, algab põletus. Glasuuri sulades tõstekase tulikuumad esemed tangidega ahjust välja, pannakse saepuru sisse ummuksisse e. redutseeritakse. Eseme glasuuritud osa võtab konkreetse värvi, katmata savipind muutub aga saepuru sees olles mustaks. Seejärel pannakse taiesed külma vette jahtuma ja puhastatakse tahmast. Kogu see protsess on tore ühistegemise rõõm, mille tulemusena valmivad omanäolised keraamilised esemed. Valminud tööd saab peale põletuse lõppu kohe kätte!

Töötoa pikkus on ca 2,5-4 h. (Glasuuritakse ja põletatakse keraamikute poolt varem ette valmistatud esemeid). Osaleja saab glasuurida eseme, osaleda põletuse protsessis ja peale põletuse lõppu enda valmistatud taiese kohe koju kaasa! Lisaks saab töötoas osaleja loomulikult hulga huvitavat teadmist Raku keraamikast ja ägeda emotsiooni tule ja vee koosmõjul omanäolise keraamika loomisest.

HINNAKIRI
8-14 in. 40.-
 15-30 in. 35.-
kuni 90 in. 25.-
 

  • Korraldame raku keraamika töötubasi TEKE stuudioso hoovis, asume Telliskivi Loomelinnakus. 
  • Kutsu meid ettevõtte suvepäevadele, kodu või kontori hoovi peale.
  • Sõidame igasse Eestimaa otsa, töötoa hinnale lisandub transpordikulu
  • Kirjuta meile oma ideest tekestuudio@gmail.com-